Proč nemít sídlo podnikání doma
Tak, jako musí mít člověk stanovené trvalé bydliště, je nutné, aby společnost měla zapsané sídlo podnikání. A nejednoho napadne, proč ho nemít rovnou v bytě? Ať už ve vlastním, u rodičů, nebo například u kamaráda. Zákon to umožňuje, ale sami podobnou volbu příliš nedoporučujeme.
Je zde totiž hned několik rizik, která se s tímto krokem pojí:
musíte získat souhlas majitele nemovitosti, což nemusí být vždy jednoduché,
pokud studujete, rodiče nemusí z důvodu obav umístění sídla doma povolit,
každé stěhování bude spojené s nemalými náklady (nová razítka, poplatky atd.),
budova a adresa nemusí působit reprezentativně,
v případě problémů exekutoři nemají povinnost rozlišovat osobní a firemní majetek,
vaši firemní adresu každý dohledá online v obchodním rejstříku.
A nepříjemné může být také zahlcení nevyžádanou či podvodnou poštou, která vaši schránku bezpochyby dříve nebo později zaplní.
Mnohem lepší variantou je pro řadu podnikatelů virtuální sídlo. Řada profesí totiž fyzické prostory ani nevyžaduje. Virtuální sídlo tak těmto podnikatelům nabízí ideální cestu, jak ušetřit náklady a stále působit profesionálně a důvěryhodně.
Ve Virtuanum vám pomůžeme zařídit virtuální sídlo na dobré adrese v Brně nebo v Praze.
Podnikání v nejisté době
Změny v podnikatelském prostředí jsou rychlejší a výraznější než kdy dříve. Tradiční nástroje a postupy nefungují a podnikatelé se musí neustále přizpůsobovat přicházejícím trendům.
Klesající dosahy na sociálních sítích, kde už nestačí jen přidávat obsah a čekat na výsledky.
Online kurzy a webináře ztrácejí na atraktivitě, protože lidé preferují osobní kontakt, přestože si odvykli na fyzické akce chodit.
Umělá inteligence proniká do všech oblastí a mění způsob práce, přičemž někteří odborníci se obávají o svou budoucnost.
Co s tím? Podnikání v nejisté době vyžaduje odvahu hledat nová řešení, píše v článku marketérka Magdalena Čevelová a sdílí několik praktických tipů, které by vám mohly pomoct.
Jedním z klíčů úspěchů je podle ní strategické plánování a vědomé rozhodování o krocích v podnikání. A stejně tak udržování dobrých vztahů s klienty, což může výrazně přispět k dlouhodobé stabilitě a růstu vašeho podnikání.
Kompletní článek najdete na webu.
Tip na podcast: Kariérní křižovatky
Lucie Nestrašilová a Veronika Preti před dvěma měsíci spustily podcast Kariérní křižovatky, kde otevřeně sdílí své postřehy k různým oblastem podnikání— osobní audit, měření pracovního času, networking nebo cenotvorba.
Díky tomu, že obě působí v jiných pozicích, Veronika na volné noze a Lucie coby zaměstnanec, resp. manažerka, nabízí opravdu široké spektrum doporučení a osobních zkušeností. Nová epizoda vychází vždy co dva týdny.
Víte o zajímavém a hodnotném obsahu, který bychom mohli sdílet? Neváhejte nám dát vědět na office@virtuanum.cz. Další newsletter pošleme opět za měsíc.
Ať se vám daří!
Roman Sokola